DF33C-5S-3.3C
DigiKey Part Number
H122489-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF33C-5S-3.3C
Description
CONN RCPT HSG 5POS 3.30MM
Detailed Description
5 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.130" (3.30mm)
EDA/CAD Models
DF33C-5S-3.3C Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.130" (3.30mm)