DF14A-5P-1.25H(52) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DF14A-5P-1.25H(52) |
Description | CONN HEADER SMD R/A 5POS 1.25MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Connector Header Surface Mount, Right Angle 5 position 0.049" (1.25mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DF14A-5P-1.25H(52) Models |
Category | Contact Length - Mating 0.086" (2.20mm) |
Mfr | Insulation Height 0.098" (2.50mm) |
Number of Rows 1 | Operating Temperature -35°C ~ 85°C |
Number of Positions Loaded All | Material Flammability Rating UL94 V-0 |
Style | Insulation Color Beige |
Shrouding Shrouded - 4 Wall | Current Rating (Amps) 1A |
Mounting Type | Voltage Rating 150VAC |