DF13-30DS-1.25C(10)
DigiKey Part Number
26-DF13-30DS-1.25C(10)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF13-30DS-1.25C(10)
Description
CONN RCPT HSG 30POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.049" (1.25mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF13-30DS-1.25C(10) Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Contact Termination
Crimp
Part Status
Active
Color
Beige
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.049" (1.25mm)