DF13-11S-1.25C
DF13-11S-1.25C
DF13-11S-1.25C
DigiKey Part Number
H2187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF13-11S-1.25C
Description
CONN RCPT HSG 11POS 1.25MM
Detailed Description
11 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
DF13-11S-1.25C Models
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Pitch
0.049" (1.25mm)