DF12NB-60DS-0.5V(51) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DF12NB-60DS-0.5V(51) |
Description | CONN RCPT 60POS SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 60 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DF12NB-60DS-0.5V(51) Models |
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts | Mated Stacking Heights 3.5mm, 4mm, 5mm |
Number of Positions 60 | Height Above Board 0.106" (2.70mm) |
Pitch 0.020" (0.50mm) | Base Product Number |