DF11Z-32DS-2V(20)
DigiKey Part Number
H10211-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF11Z-32DS-2V(20)
Description
CONN RCPT 32POS 0.079 TIN SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Tin
Insulation Height
0.234" (5.95mm)
Packaging
Tube
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mated Stacking Heights
7.55mm, 8.2mm
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
250V
Row Spacing - Mating
0.079" (2.00mm)