CX81B-24S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Assmann WSW Components
In Stock: 0
Datasheet
Image for CX81B-24S is not available
CX81B-24S
DigiKey Part Number
26-CX81B-24STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX81B-24S
Description
Interconnect Interface
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Plug Connector 24 Position Through Hole
Datasheet
EDA/CAD Models
CX81B-24S Models
Category
Termination
Solder
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current Rating (Amps)
5A