CFL-2LPP-044N2TSH-A-100D
DigiKey Part Number
26-CFL-2LPP-044N2TSH-A-100D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFL-2LPP-044N2TSH-A-100D
Description
COAX CBL C.FL TO C.FL 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial C.FL to C.FL 0.64mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
3.937" (100.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
0.64mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
C.FL to C.FL
Frequency - Max
30 GHz
1st Connector
C.FL Plug, Right Angle
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C