AU1FR-24P(805) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AU1FR-24P(805) |
Description | RECEPTACLE, 24 POS., MALE, RIGHT |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB-C (USB TYPE-C) Plug Connector 24 Position Through Hole, Right Angle |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Manufacturer Hirose Electric Co Ltd | Number of Ports 1 |
Series | Current Rating (Amps) 5A |