G125-MC10605M1-0300F1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 2,905
Datasheet
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 382
Datasheet
6 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
Harwin’s Company Overview
G125-MC10605M1-0300F1
DigiKey Part Number
G125-MC10605M1-0300F1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MC10605M1-0300F1
Description
CBL GECKO 1.25MM M-F 300MM 6POS
Detailed Description
Category
Pitch - Connector
0.049" (1.25mm)
Manufacturer
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")