R100-320-000
DigiKey Part Number
HM5638-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R100-320-000
Description
BOX ALUM BEIGE 12.6"L X 12.6"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Thick Wall Aluminum Beige Split Sides 12.598" L x 12.598" W (320.00mm x 320.00mm) X 4.724" (120.00mm)
Category
Area (L x W)
160in² (1032cm²)
Mfr
Design
Split Sides
Series
Material
Packaging
Bulk
Color
Beige
Part Status
Active
Features
PCB Supports, Watertight
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
12.598" L x 12.598" W (320.00mm x 320.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
4.724" (120.00mm)