PF11000T12BK24
DigiKey Part Number
PF11000T12BK24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF11000T12BK24
Description
FAN EXHAUST 24V 2W BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, DC, Square, 11 CFM 4.29" L x 4.29" W x 2.09" H (109.0mm x 109.0mm x 53.0mm)
Category
Voltage - Input
24VDC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Fan, DC, Square, 11 CFM
Series
Size / Dimension
4.29" L x 4.29" W x 2.09" H (109.0mm x 109.0mm x 53.0mm)
Packaging
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Part Status
Active
Weight
1.5 lbs (680.4 g)
Type
Fan
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 11
Factory Stock: 13
Check for Additional Incoming Stock
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
FAN EXHAUST 24V 2W LT GRAY