1447SK10HK
DigiKey Part Number
1447SK10HK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1447SK10HK
Description
BOX STEEL GRAY 48"L X 37.38"W
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Steel Gray Hinged Door, Lid 48.000" L x 37.380" W (1219.20mm x 949.45mm) X 10.000" (254.00mm)
Category
Area (L x W)
1794in² (1.157 m²)
Mfr
Design
Hinged Door, Lid
Series
Material
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thickness
14 Gauge
Container Type
Box
Features
Interior Panels
Size / Dimension
48.000" L x 37.380" W (1219.20mm x 949.45mm)
Ratings
Height
10.000" (254.00mm)