10-22-A-0228-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-22-A-0228-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-22-A-0228-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 22 CONTACTS, A TY
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 8.980" (228.09mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
8.980" (228.09mm)
Packaging
Box
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)