10-20-D-0203-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-20-D-0203-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-20-D-0203-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 20 CONTACTS, D TY
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 7.992" (203.00mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
7.992" (203.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)