10-15-A-0101-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-15-A-0101-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-15-A-0101-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 15 CONTACTS, A TY
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 3.976" (101.00mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
3.976" (101.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)