10-14-D-0203-C-4-08-4-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2073-10-14-D-0203-C-4-08-4-T-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10-14-D-0203-C-4-08-4-T |
Description | 1MM PITCH FFC, 14 CONTACTS, D TY |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 14 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 7.992" (203.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Conductors 14 |
Manufacturer GCT | Pitch 0.039" (1.00mm) |
Series | Length 7.992" (203.00mm) |
Packaging Box | Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm) |