10-12-A-0127-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-12-A-0127-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-12-A-0127-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 12 CONTACTS, A TY
Detailed Description
12 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 5.000" (127.00mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)