10-10-D-0304-C-4-08-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Molex
In Stock: 99
New Product
10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm)
10-10-D-0304-C-4-08-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-10-10-D-0304-C-4-08-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-10-D-0304-C-4-08-4-T-HF
Description
1MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 10 CO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm) Halogen Free
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)