10-09-D-0101-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-09-D-0101-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-09-D-0101-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 9 CONTACTS, D TYP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 3.976" (101.00mm)
Category
Number of Conductors
9
Manufacturer
GCT
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
3.976" (101.00mm)
Packaging
Box
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)