10-08-A-0030-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-08-A-0030-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-08-A-0030-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 8 CONTACTS, A TYP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 1.181" (30.00mm)
Category
Number of Conductors
8
Manufacturer
GCT
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
1.181" (30.00mm)
Packaging
Box
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)