05-34-A-0228-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-34-A-0228-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-34-A-0228-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 34
Detailed Description
34 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.980" (228.09mm)
Category
Number of Conductors
34
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
8.980" (228.09mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)