05-30-A-0254-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-30-A-0254-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-30-A-0254-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 10"
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)