05-26-A-0127-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-26-A-0127-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-26-A-0127-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 26POS 0.5MM 5"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)