05-14-D-0304-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 463
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Molex
In Stock: 667
Molex
In Stock: 0
14 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
05-14-D-0304-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-14-D-0304-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-14-D-0304-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 14POS 0.5MM 12"
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)