05-10-A-0177-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-10-A-0177-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-10-A-0177-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 6.97"
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.969" (177.00mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.969" (177.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)