TTL-232R-3V3
DigiKey Part Number
768-1015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TTL-232R-3V3
Description
CABLE USB EMBD UART 3.3V .1"HDR
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB to TTL Serial 3.3V Cable 5.90' (1.80m) Unshielded
Category
Convert From (Adapter End)
USB-A (USB TYPE-A), Plug
Mfr
Convert To (Adapter End)
Rectangular Connector, Female Sockets, 6 pos, 0.1"