TTL-232R-3V3 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 768-1015-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TTL-232R-3V3 |
Description | CABLE USB EMBD UART 3.3V .1"HDR |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB to TTL Serial 3.3V Cable 5.90' (1.80m) Unshielded |
Datasheet | Datasheet |
Category | Convert From (Adapter End) USB-A (USB TYPE-A), Plug |
Mfr | Convert To (Adapter End) Rectangular Connector, Female Sockets, 6 pos, 0.1" |