FO7HSCBM25.0-T1
DigiKey Part Number
631-FO7HSCBM25.0-T1TR-ND - Tape & Reel (TR)
631-FO7HSCBM25.0-T1CT-ND - Cut Tape (CT)
631-FO7HSCBM25.0-T1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FO7HSCBM25.0-T1
Description
OSC XO 25MHZ 3.3V HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FO7HSCBM25.0-T1 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)