E32RA-CW380-N
DigiKey Part Number
2632-E32RA-CW380-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E32RA-CW380-N
Description
3.2" TFT MCU RGB SPI 240X320
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB), SPI 3.2" (81.28mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
3.2" (81.28mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
50.20mm W x 66.40mm H