7H.51.8.230.0400
DigiKey Part Number
2066-7H.51.8.230.0400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7H.51.8.230.0400
Description
PANEL HEATER 230VAC 400W
Detailed Description
Rack Heater, 400W 3.47" L x 2.64" W x 3.89" H (88.2mm x 67.0mm x 98.7mm)
Voltage - Input
230VAC
Series
Specifications
Heater, 400W
Size / Dimension
3.47" L x 2.64" W x 3.89" H (88.2mm x 67.0mm x 98.7mm)