7H.51.8.110.0400
DigiKey Part Number
2066-7H.51.8.110.0400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7H.51.8.110.0400
Description
PANEL HEATER 120VAC 400W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Heater, 400W 3.47" L x 2.64" W x 3.89" H (88.2mm x 67.0mm x 98.7mm)
Category
Type
Heating Unit
Manufacturer
Finder Relays, Inc.
Voltage - Input
110VAC
Series
Specifications
Heater, 400W
Packaging
Box
Size / Dimension
3.47" L x 2.64" W x 3.89" H (88.2mm x 67.0mm x 98.7mm)