7H.51.0.230.0100
7H.51.0.230.0100
DigiKey Part Number
2066-7H.51.0.230.0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7H.51.0.230.0100
Description
PTC PANEL HEATER 100W
Detailed Description
Rack Heater, 100W 2.76" L x 2.48" W x 5.43" H (70.0mm x 63.0mm x 138.0mm)
Voltage - Input
110 ~ 230VAC/DC
Series
Specifications
Heater, 100W
Size / Dimension
2.76" L x 2.48" W x 5.43" H (70.0mm x 63.0mm x 138.0mm)