7F.20.9.024.1020
DigiKey Part Number
2066-7F.20.9.024.1020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7F.20.9.024.1020
Description
FAN W/FILTER SIZE 1 14.1CFM 24V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, DC, Square, 14.1 CFM 3.62" L x 3.62" W (92.0mm x 92.0mm)
Voltage - Input
24VDC
Series
Specifications
Fan, DC, Square, 14.1 CFM
Packaging
Box
Size / Dimension
3.62" L x 3.62" W (92.0mm x 92.0mm)