7F.20.8.120.4400
DigiKey Part Number
2066-7F.20.8.120.4400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7F.20.8.120.4400
Description
STANDARD FILTER FAN "DRAW-IN" -
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, AC, Square, 235.43 CFM 9.17" L x 9.17" W (233.0mm x 233.0mm)
Category
Type
Fan
Manufacturer
Finder Relays, Inc.
Voltage - Input
120VAC
Series
Specifications
Fan, AC, Square, 235.43 CFM
Packaging
Bulk
Size / Dimension
9.17" L x 9.17" W (233.0mm x 233.0mm)