DSNU-16-80-PPS-A
DigiKey Part Number
2171-DSNU-16-80-PPS-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSNU-16-80-PPS-A
Detailed Description
Linear Actuator Round Cylinder Double Acting 3.150" (80.00mm)
Category
Stroke Length
3.150" (80.00mm)
Operating Pressure
11.6 ~ 145 PSI (0.8 ~ 10 bar)
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C