DGST-25-50-E1A
DigiKey Part Number
2171-DGST-25-50-E1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DGST-25-50-E1A
Detailed Description
Linear Actuator Guided Cylinder Double Acting 1.969" (50.00mm)
Stroke Length
1.969" (50.00mm)
Operating Pressure
14.5 ~ 116 PSI (1 ~ 8 bar)
Connection Method
G1/8
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C