FMC0202200-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 200 48.0" (1.2m) 4.0'
FMC0202200-48
DigiKey Part Number
5328-FMC0202200-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0202200-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C