2533121018Y10
DigiKey Part Number
1934-2533121018Y10TR-ND - Tape & Reel (TR)
1934-2533121018Y10CT-ND - Cut Tape (CT)
1934-2533121018Y10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2533121018Y10
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 3312 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 3312 (8531 Metric) 10A 4mOhm
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Fair-Rite Products Corp.
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
3312 (8531 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.098" (2.48mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.335" L x 0.120" W (8.50mm x 3.05mm)