2512066017Y1
DigiKey Part Number
1934-1489-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1489-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1489-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2512066017Y1
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 1A 200mOhm
EDA/CAD Models
2512066017Y1 Models
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)