2508051217Y6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2508051217Y6 |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 6A 25mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2508051217Y6 Models |
Category | Current Rating (Max) 6A |
Manufacturer Fair-Rite Products Corp. | DC Resistance (DCR) (Max) 25mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.043" (1.10mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |