DT-AR-T-025-24
DigiKey Part Number
2985-DT-AR-T-025-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DT-AR-T-025-24
Description
TE ASSY,DA,25W,24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 23.9 W
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
European Thermodynamics Ltd
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
35.4 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Part Status
Active
Weight
1.8 lb (800.0 g)
Heat Transfer Type
Direct to Air
Dimensions - Overall
92mm L x 65mm W x 81mm H
Power - Cooling
23.9 W
Base Product Number
Current
1.5 A