22MP03754
DigiKey Part Number
RPC7248-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22MP03754
Description
BUSHING 0.250" PA66 BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circular - 0.375" (9.53mm) Bushing 0.250" (6.35mm) Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
22MP03754 Models
Category
Panel Thickness
0.125" (3.18mm)
Manufacturer
Essentra Components
Panel Cutout Dimensions
Circular - 0.375" (9.53mm)
Series
Diameter - Inside
0.250" (6.35mm)