TG2520SMN 40.0000M-CCGNDM5
DigiKey Part Number
114-TG2520SMN40.0000M-CCGNDM5TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-TG2520SMN40.0000M-CCGNDM5CT-ND - Cut Tape (CT)
114-TG2520SMN40.0000M-CCGNDM5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2520SMN 40.0000M-CCGNDM5
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SMD
Detailed Description
40 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.8mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.63V