SG7050EAN 156.250000M-KEGA3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050EAN 156.250000M-KEGA3
DigiKey Part Number
SER4026TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050EAN 156.250000M-KEGA3
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL S
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
65mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA