SG2520EGN 156.2500M-DJGPZA6
DigiKey Part Number
114-SG2520EGN156.2500M-DJGPZA6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG2520EGN 156.2500M-DJGPZA6
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL S
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
60mA
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA