SG-8101CE 146.5400M-TBGPA0
DigiKey Part Number
114-SG-8101CE146.5400M-TBGPA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8101CE 146.5400M-TBGPA0
Description
XTAL OSC XO 146.5400MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
146.54 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±15ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
6.8mA (Typ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V