SG-8018CG 15.0000M-TJHSAB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG-8018CG 15.0000M-TJHSAB
DigiKey Part Number
114-SG-8018CG15.0000M-TJHSAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CG 15.0000M-TJHSAB
Description
XTAL OSC XO 15.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG-8018CG 15.0000M-TJHSAB Models
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
3.5mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)