SG-8018CG 15.0000M-TJHSA0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8018CG 15.0000M-TJHSA0
DigiKey Part Number
SG-8018CG15.0000M-TJHSA0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CG 15.0000M-TJHSA0
Description
XTAL OSC XO 15.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG-8018CG 15.0000M-TJHSA0 Models
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
8.1mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA