SG-8018CB 37.4000M-TJHPA0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 114-SG-8018CB37.4000M-TJHPA0TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SG-8018CB 37.4000M-TJHPA0 |
Description | XTAL OSC XO 37.4000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 37.4 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SG-8018CB 37.4000M-TJHPA0 Models |
Category | Voltage - Supply 1.62V ~ 3.63V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Current - Supply (Max) 8.1mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (5x3.2) |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) |
Output CMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 3.5mA |